Ekonomi
Giriş Tarihi : 31-05-2021 03:33   Güncelleme : 31-05-2021 03:33

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun…

                 Kadınlar Günü, dünyanın ve ülkemizin değişik yerlerinde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun…

                 Kadınlar Günü, dünyanın ve ülkemizin değişik yerlerinde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Dünya Kadınlar Gününde kadınların sorunları, kadınlar arası dayanışma ve kadının toplumdan beklentileri dile getirilmeye çalışılmaktadır.

 “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamında İl Müdürümüz Mehmet Aydın Müdürlüğümüzdeki kadın çalışanlarımıza gül dağıtarak tüm kadınların dünya kadınlar gününü kutladı.

 Aydın yaptığı konuşmasında:  “Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Kadınlar Günü” olarak ilan edilen 8 Mart, tüm dünyada kadınların eşitlik, özgürlük ve daha huzurlu yaşama isteklerini dile getirdikleri özel bir gündür. Ülkelerin sosyal ve ekonomik yönden gelişmesinde; kadınların üretimde, yönetimde ve yaşamın her alanında eşit bir şekilde bulunması, karar alma mekanizmalarına ve süreçlerine eşit bir şekilde katılması, daha çok kadının iş dünyasında yer alması gerekmektedir. İlimizin tarımsal üretimini en üst seviyeye yükseltmek, modern ve ekonomik bakımdan güçlü bir Türkiye hedefine ulaşmak için Bakanlık olarak büyük gayret gösteriyoruz. Aile dokusunun temelini teşkil eden, doğumumuzdan ölene dek karşılıksız seven, şefkatin fedakarlığın, sabrın ve özverinin sembolü olan kadınlarımızdır. Kadınlar toplumun yarısını teşkil etmekte, diğer yarısını da yetiştirmektedir. Kadınlar insanlığın devamı için olmazsa olmazıdır. Bir kadını eğitmek bütün toplumu eğitmektir, en büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramanlardır. Peygamber efendimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır.) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının gününü kutlarım” dedi.