Ekonomi
Giriş Tarihi : 17-02-2022 17:19   Güncelleme : 17-02-2022 17:19

AYDIN, SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

AYDIN, SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

AYDIN, SEKTÖR TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

                   Bakanımız sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin teşrifleri ile 25-27 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan “Genişletilmiş Bakanlık Koordinasyon Toplantısı” öncesinde, ilimiz tarımının sorunları ve çözüm önerileri için’ sektör temsilcileri ile değerlendirme toplantısı geçekleştirildi.  

İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, İl Müdürümüz Mehmet Aydın, İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ile Bakanlığımıza Bağlı Kuruluşlar, Birlikler, Odalar ve Tarım Sektörünün STK temsilcileri katıldı. Gerçekleşen toplantıda Muş’un tarım ve hayvancılığıyla ilgili sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Mehmet Aydın: “Bugün burada bulunmamızın amacı, İlimiz tarımının gelişimine yönelik tarım sektörü temsilcilerinin fikir ve düşüncelerini almaktır. İlimizdeki Sorunları ve çözüm önerilerini siz değerli sektör temsilcileri ile karşılıklı istişare edip, öncelik sırasına göre belirleyerek bu sorunların çözüm önerileri noktasında kime ne görev düşüyorsa birlik ve beraberlik içerisinde bunları çözmeye çalışacağız.

Aydın konuşmasının devamında, burada istişare etmiş olduğumuz sorunları ve çözüm önerilerinizi not alarak 25-27 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan “Genişletilmiş Bakanlık Koordinasyon Toplantısı’nda Bakanımız sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye de dile getireceğim “dedi.

Daha sonra, toplantının amacı ve hedefleri ile ilgili olarak paydaşlar tek tek söz alarak, yapmış oldukları faaliyetleri ve bu süre içerisinde sahada karşılaştıkları sorunları ve çözüm önerileri üzerinde görüş belirttiler.

Toplantı, karşılıklı fikir alışverişleri ve önerilerin ardından son buldu.