Ekonomi
Giriş Tarihi : 21-10-2021 21:52   Güncelleme : 21-10-2021 21:52

HALK EKMEK FABRİKASINDA DENETİM VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

HALK EKMEK FABRİKASINDA DENETİM VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

HALK EKMEK FABRİKASINDA DENETİM VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Muş Belediyesi tarafından Hizmete açılan Halk Ekmek Fabrikasında 20.10.2021 tarihinde İl Müdürümüz Mehmet Aydın İl Müdür Yardımcımız Dr. Ferit Yıldız Gıda ve Yem Şube Müdürümüz Haluk Aydınoğlu ve İl Müdürlüğümüz Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü personeli ile birlikte denetim gerçekleştirildi. Denetim sırasında Halk Ekmek Fabrikası çalışanlarına Ekmekçilik sektörü ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.  

İl Müdürümüz Mehmet Aydın yapmış olduğu konuşmada; İl Müdürlüğümüzce her yıl İlimizde bulunan Gıda sektöründe faaliyette bulunan işletmelere yönelik olarak belirli aralıklarla sektör toplantıları düzenlemekteyiz. Ancak Tüm dünyada ve Ülkemizde etkili olan Pandemi sebebiyle sektör toplantılarına ara vermek zorunda kaldık. Ancak Muş Belediyesi tarafından hizmete açılan Halk Ekmek Fabrikasının kapasitesi açısından,  burada bulunan çalışanların bilgi düzeyinin yükseltilmesine yönelik eğitimler düzenlendiğini, aynı zamanda  sektör sorunları ve çalışanların sıkıntıları hakkında fikir alış verişi yapılarak, esnafımızın ihtiyaç duyduğu rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini onlara sunarak gıda hijyeni konusunda iyileştirmeler yapılmaya çalışıldığını, Güvenilir gıda anlayışını güler yüzlü yaklaşım, hijyen ve bilgilendirme eğitimleri, rehberlik denetimleri yaparak, adım adım ilerleyerek belirli bir noktaya getirmeyi ilke edindiklerini, gıda  güvenilirliğinin sektör çalışanları ve halkımız ile birlikte ele ele başarılabileceğini ifade söyledi.

Toplantıda Gıda ve Yem Şube Müdürü Haluk Aydınoğlu Ekmekçilik sektörünün sorunları ve ekmek kalitesi konularında bir sunum yapmıştır. sunumda İlimizde ekmek kalitesinin geliştirilmesi, işletme ve personel hijyeni ile gıda güvenirliğine değinilerek. Toplantı soru-cevaplar ve  iyi dilek temennileri ile  sona erdi.