Spor
Giriş Tarihi : 21-06-2021 08:25   Güncelleme : 21-06-2021 08:25

İLİMİZDE MİLLİ SPORCULARA EĞİTİM BURSU DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile Özel Teknokent Koleji arasında, milli sporcu öğrenciler için “%100 Burslu Okuma” protokolü imzalandı

İLİMİZDE MİLLİ SPORCULARA EĞİTİM BURSU DESTEĞİ DEVAM EDİYOR

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile Özel Teknokent Koleji arasında, milli sporcu öğrenciler için “%100 Burslu Okuma” protokolü imzalandı. İl Müdürlüğümüz ile Özel Teknokent Koleji arasında imzalanan protokol çerçevesinde, 10 milli sporcu öğrenciye lise düzeyinde %100 burslu eğitim verilecek. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Özel Öğretim Kurumları arasında “Milli Sporcu Öğrencilerin Eğitiminde İşbirliği Protokolleri” imzalanmıştı. Bu protokoller ile ulusal ve uluslararası alanda ülkemizi temsil eden ve ödül alan başarılı sporcu öğrencilerin, özel öğretim kurumlarında %100 burslu olarak eğitim görmeleri, eğitim ve öğretim süreçlerinin sporcu öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmesi, öğrencilerin kişisel, sosyal ve sportif gelişmelerinin sağlanması amaçlanmıştır. 

Bu kapsamda ilimizde de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile Özel Teknokent Koleji arasında, milli sporcu öğrenciler için “%100 Burslu Okuma” protokolü imzalandı. İl Müdürümüz Emrullah Güler ile Özel Teknokent Koleji Kurucu Müdürü Bilal Gezen tarafından imzalanan protokol çerçevesinde; 10 Milli Sporcu öğrenciye %100 burslu eğitim verilecek.