Gündem
Giriş Tarihi : 27-03-2021 18:26   Güncelleme : 27-03-2021 18:26

Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Ertuğrul AVCI’nın Berat Kandili Mesajı

Mübarek Ramazan ayının habercisi ve müjdeleyicisi olan bir Berat Kandili’ni daha hep birlikte idrak etmenin heyecan ve mutluluğu içerisindeyiz

Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Ertuğrul AVCI’nın Berat Kandili Mesajı

Mübarek Ramazan ayının habercisi ve müjdeleyicisi olan bir Berat Kandili’ni daha hep birlikte idrak etmenin heyecan ve mutluluğu içerisindeyiz.

Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, topluma ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür.

        Bu duygu ve düşüncelerle, başta Vartolu hemşehrilerimiz olmak üzere, ülkemiz ve İslam âleminin Berat Kandil’ini tebrik ediyor, Bu mübarek gün ve gecelerin ülkemizin ve İslam âleminin birlik, beraberliğine, içinde bulunduğumuz bu sıkıntılı zamanlarda insanlığın sağlık, hidayet, barış ve huzuruna, bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulü ile arınma ve affına vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.