Gündem
Giriş Tarihi : 09-08-2021 14:29   Güncelleme : 09-08-2021 14:29

Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Ertuğrul Avcı’nın Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı Mesajı

İslam tarihinde önemli bir yere sahip olan ve hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayına kavuşmanın manevi huzuru içerisindeyiz

Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Ertuğrul Avcı’nın Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı Mesajı

İslam tarihinde önemli bir yere sahip olan ve hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayına kavuşmanın manevi huzuru içerisindeyiz. Sevgili Peygamberimizin Mekke’den Medine’ye hicreti esas alınarak hicri yılbaşı olarak kabul edilen; paylaşmanın, birlik ve beraberlik içinde olmanın hatırlandığı değerli zaman dilimlerimizden biridir

 

Muharrem Ayı matem ayı olmakla beraber, halk arasında paylaşmanın simgesi haline gelen Aşure günü, birlik ve beraberliği perçinlemektedir. Kaynayan kazanda farklılıkları ortaya çıkartarak ayrışmayı değil, birlik ve beraberlik içinde ortak bir tat yakalamayı hedeflemeliyiz. 

 

 

Birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşlik duygularımızın daha da arttığı bu günlerde gözlerimizin daima barışa, doğruluğa, kardeşliğe bakması; yüreğimizin sevgi saygı ve hoşgörüyle atması gerekmektedir.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin, tüm İslam Âleminin 1443. Hicri yılını ve Muharrem ayını tebrik eder, yeni Hicri yılın birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın pekişmesine, dünya üzerinde barış, huzur ve mutluluk tohumlarının yeşermesine, gözyaşı, zulüm ve yaşanan olumsuzlukların sona ermesine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.