Muş Haber
HV
27 MART Pazartesi 12:35

Kütahya'da 2 bin 700 şehidin anıları yaşatılacak

Mülkiyeti Kütahya Belediyesi'nde olan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şube binasının bakım ve onarımının yapılması ve içerisinde 1. Dünya Savaşı Şehitleri Anı köşesinin oluşması için dernek ile Kütahya Belediyesi arasında protokol imzalandı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-03-2023 17:19   Güncelleme : 01-03-2023 17:19
Kütahya'da 2 bin 700 şehidin anıları yaşatılacak

İmzalanan protokolün manevi değerinin çok yüksek olduğunu belirten Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, iş birliğinin millete bağlılığı artıracak bir altyapı oluşturacağını ifade ederek, ″Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz, dernek başkanımız, yönetimi ve katkıda bulunan tüm şehit ve dul, yetim ailelerimize teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şube Başkanı Asım Okat ise konuşmasında, başta Belediye Başkanı Işık olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Okat; “Kütahya’nın en büyük eksiği 1. Dünya Savaşı Kütahya şehitleri ile ilgili herhangi bir anı köşesi, müze ve dokümanın yer almamasıdır. 5 yıldır arşivlediğimiz yaklaşık 2 bin 700 Kütahyalı şehidimizi anı köşemizde gelecek nesillere tanıtmak ve anılarını yaşatmak için bu köşeyi oluşturacağız. Başkanımız bu noktada bize çok büyük destek sağladı. Herkese teşekkür ederim” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi