Muş Haber
HV
05 ARALIK Pazartesi 17:07

Milli Ağaçlandırma Günü Kapsamında Fidan Dikim Etkinliği Gerçekleştirildi

Türkiye genelinde çıkan orman yangınları sebebiyle zarar gören alanları yeniden ağaçlandırmak amacı ile 2019 yılında başlatılan kampanya kapsamında her yıl 11 Kasımda gerçekleştirilen Milli Ağaçlandırma günü bu yıl da tüm ülkede eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. 

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-11-2022 17:55   Güncelleme : 14-11-2022 17:55
Milli Ağaçlandırma Günü Kapsamında Fidan Dikim Etkinliği Gerçekleştirildi

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Türkiye’nin 81 ilinde 11.11.2021 tarihinde saat 11.11’de eş zamanlı olarak bu yıl dördüncüsü düzenlenen fidan dikim etkinliği Çanakkale’de merkeze bağlı Kurşunlu Köyünde gerçekleşti.

Çanakkale’de 15 ayrı lokasyonda 23 bin fidanın toprakla buluşturulduğu etkinliğe Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Erkul, Çanakkale İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

2022 yılında 4 milyon 850 bin fidanın toprakla buluşturulacağı Çanakkale’nin Kurşunlu Köyündeki etkinlikte ise toplam 5 bin adet selvi, kızılcam, leylandi ve mazı fidanı dikildi. 

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi