Ekonomi
Giriş Tarihi : 25-11-2021 22:59   Güncelleme : 25-11-2021 22:59

MUŞ’TA KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

MUŞ'TA KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

MUŞ’TA KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

                                                                       İl Müdürlüğümüz tarafından 2021 yılı 4. Koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

İl Müdürümüz Mehmet Aydın Başkanlığında gerçekleştirilen Toplantıda 2021 yılında gerçekleştirilen faaliyetler ve bu faaliyetleri gerçekleştirirken sahada karşılaşılan sorunlar değerlendirilerek, önümüzdeki 2022 yılında uygulanacak faaliyetler ve projelerle ilgili, İl Müdür Yardımcıları, Şube ve İlçe Müdürleri ile istişarelerde bulundu.        

Şube Müdürleri ve İlçe Müdürlerinin sunumlarıyla devam eden toplantıda; yetiştiriciler ve üreticilerin istekleri,  ilçe müdürlüklerinin birbirleriyle ve merkez ile olan koordinasyonları görüşüldü.

Ayrıca toplantıda: Kırsal Kalkınma Yatırımları, 2022 yılında uygulanacak desteklemeler, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) konuları ile Bölgede yapılan hayvan yetiştiriciliği, Hayvan Bakımı, Beslenme, Hastalıklar, Aşılama ve Küpelemenin Önemi, Büyük ve Küçükbaş Hayvan Varlığı, Uygulanan Aşılar, Sürü Yönetimi Elemanı Benim Projesi (Çobanlık) ve özellikle 2022 yılında suni tohumlama çalışmalarının önemi vurgulandı.

Toplantıda konuşan İl Müdürümüz Mehmet Aydın: “Tarımsal ve Hayvansal üretim ilimiz ekonomisi açısından büyük önem arz etmektedir. Bu bağlamda ilimiz ekonomisi için önemli bir yer tutan hayvancılığın geliştirilmesi, hayvanların verim düzeyinin arttırılmasıyla beraber suni tohumlamanın önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

 Aydın, konuşmasının devamında; Ziraat Mühendislerimizin, Veteriner Hekimlerimizin ve ilgili tüm personellerimizin, kendi alanlarında Çiftçi ve üreticilerimizin bilgilendirilmesinde sorumluluk sahibi olmaları gerektiğini, vatandaşlara karşı daima hoşgörülü ve nezaket kuralları çerçevesinde taleplerinin zamanında yerine getirilmesi gerektiğine değindi.

Toplantı, karşılıklı görüş alış verişiyle sona erdi.