Ekonomi
Giriş Tarihi : 13-07-2021 23:21   Güncelleme : 13-07-2021 23:21

PROJE SAHİPLERİ İLE HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANMAYA BAŞLANDI

            Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ‘KKYDP’ kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesine ait hibe sözleşmeleri imzalanmaya başlandı

PROJE SAHİPLERİ İLE HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANMAYA BAŞLANDI

            Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ‘KKYDP’ kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesine ait hibe sözleşmeleri imzalanmaya başlandı.

KKYDP Hibe Başvuruları hibe desteği kapsamında uygun görülen yatırımcılarımız ile Müdürlüğümüz arasında Hibe Sözleşmeleri imzalanmaya devam edilmektedir.

21/11/2020 tarih ve 31311 Sayılı Resmi Gazete’ de Yayımlanan Kırsal Kalkınma Destekleri Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2020/24) ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No:2020/25) kapsamında ilimizde toplam 14 adet proje başvurusu yapılmıştır.  İl Proje Değerlendirme Komisyonunca yapılan değerlendirme sonucunda 13 adet proje uygun görülerek Müdürlüğümüzce Hibe Sözleşmesi imzalamaya davet edilmiştir.

Tebliğ kapsamında hibe sözleşmesi imzalamaya davet edilen ilimiz yatırımcılarından Avşan Gida Tarim Hayvan Nakliyat İnşaat Sanayi ve Diş Ticaret Limited Şirketi temsilcisi Cındi Avcı ile hibe sözleşmesi imzalanmıştır. İmzalan hibe sözleşmesi ile toplam yatırım tutarı 2.762.222,13 TL. Olan 1000 Ton/yıl kapasiteli Bulgur tesisi için Bakanlığımızca 1.381.111,06 TL. Hibe ödemesi yapılacak olup proje kapsamında 12 kişinin istihdamı sağlanacaktır.

İmza protokolünde konuşan İl Müdürümünüz Mehmet Aydın, İlimizde Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında çok daha fazla yatırım başvurularının yapılmasını arzu ettiklerini, Yapılan her bir yatırım ilimiz ve ülkemiz ekonomisine ve istihdama katkı sağlayacağını belirtti. Aydın ayrıca, İl Müdürlüğü olarak her zaman yatırımcılarımızın yanında yer alacağız ve yatırımcılarımızı desteklemeye devam edeceğiz. Bugün atılan imzaların yatırımcımız için hayırlara vesile olması dilerim, dedi.