Ekonomi
Giriş Tarihi : 15-07-2021 05:15   Güncelleme : 15-07-2021 05:15

YILDIZ ALPARSLAN TARIM İŞLETMESİ ZİYARET EDİLDİ

             İl Müdürümüz Mehmet Aydın ve İl Müdür Yardımcımız Mehmet Gündoğdu Yıldız Alparslan Tarım İşletmesi arazilerinde incelemelerde bulundular

YILDIZ ALPARSLAN TARIM İŞLETMESİ ZİYARET EDİLDİ

             İl Müdürümüz Mehmet Aydın ve İl Müdür Yardımcımız Mehmet Gündoğdu Yıldız Alparslan Tarım İşletmesi arazilerinde incelemelerde bulundular.

İşletmede hasadı yapılmakta olan buğday tarlalarını ziyaret eden İl Müdürümüz Mehmet Aydın, çiftçilerimize ve Yıldız Alparslan Tarım İşletmesi Tarım Direktörü Burhan Çam ve İşletme Müdürü Hanifi Yağmur’a bol ve bereketli bir hasat dönemi, diledi.

Aydın burada yaptığı konuşmada; “İlimizde başlayan hasat döneminin çiftçilerimiz ve Ülkemiz açısından bolluk, bereket getirmesini diliyorum. İlimiz geneli buğday ekimi yapılan toplam 1 miyom 250 bin dekar alandan tahminlerimize göre 225 bin ton civarında verim beklenmektedir. İfadelerini kullandı. Daha sonra İl Müdürümüz Mehmet Aydın ve İl Müdür Yardımcımız Mehmet Gündoğdu ilimizde ilk defa büyük çapta damlama sulama sistemleri ile 5 bin dekarlık şeker pancarı ekimi yapılan alana geçerek Yıldız Alparslan Tarım İşletmesi Tarım Direktörü Burhan Çam ile İşletme Müdürü Hanifi Yağmur’dan bilgi aldılar.

Aydın, “Su kısıtı bir ülke olmamız hasebiyle damlama sulama sistemlerine olan rağbet her geçen gün artmaktadır. Su israfının önlenmesi ve Sulama maliyetlerinin düşürülmesi sürdürülebilir tarım için büyük önem arz etmektedir. Bundan dolayı ‘Yıldız Alparslan Tarım İşletmesinin’ bu büyüklükte ilk olan bu yatırımı ilimizdeki diğer üreticilerimize de örnek teşkil edecektir.

Aydın konuşmasının devamında: ” pandemiye rağmen ülkemizde sağlık sektörü ile beraber tarım sektörü hiç durmadı, çiftçilerimiz zorluklara rağmen üretim yapmaya devam edip, sahadan hiç kopmadıkları için tüm üreticilerimize teşekkür eder hayırlı, bol ve bereketli kazançlar diliyorum “dedi.